MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 25 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi  në verilindje.  Era do të jetë drejtim Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      17/33°C
Zona e ulët          18/36°C
Zona bregdetare  21/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari