MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 23 tetor 2021…

Moti për ditën e shtunë, 23 tetor 2021, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën veri-perëndimore dhe Jug-perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat:

Zona malore 10/20°C
Zona e ulët 12/23°C
Zona bregdetare 14/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari