MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë 23 janar 2021…

Moti për ditën e shtunë, 23 janar 2021, do të jetë me jetë vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet të lartë dhe stuhi në zonën veriperëndimore. Era do të intesifikohet me drejtim Jug me shpejtësi deri në 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1.5 deri në 2.5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 2/8

Zona e ulët 6/14

Zona bregdetare 10/15 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel