MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 21 gusht 2021…

Moti për dit[n e shtune, 21 gusht 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonat Veri-lindore dhe Jug-lindore. Era do të me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:


Zona malore 15/29°C
Zona e ulët 16/35°C
Zona bregdetare 21/33 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari