MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 2 tetor 2021…

Moti për ditën e shtunë, 2 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 10/23°C
Zona e ulët 11/28°C
Zona bregdetare 15/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari