MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 2 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/36°C
Zona e ulët 18/39°C
Zona bregdetare 22/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari