MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 19 shkurt 2022…

Moti për ditën e shtunë, 19 shkurt 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 4/18°C
Zona e ulët 0/23°C
Zona bregdetare 6/20°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari