MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 18 shtator 2021…

Moti për ditën e shtune 18 shtator 2021, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe shiu dhe stuhi të përqëndrura në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të zbresin në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore 15/28°C
Zona e ulët 18/31°C
Zona bregdetare 20/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

ShkodraWeb Channel

Open

Close