MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 18 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në lindje dhe juglindje. Era do të jetë drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës -5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/28°C
Zona e ulët 16/33°C
Zona bregdetare 18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari