MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 16 tetor 2021…

Moti për ditën e shtunë, 16 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat:


Zona malore 5/16°C
Zona e ulët 10/23°C
Zona bregdetare 13/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari