MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 16 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në formën dhe të stuhive në veri. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 6/19°C
Zona e ulët 10/24°C
Zona bregdetare 12/20°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari