MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 14 maj 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe ne zonat malore dhe zonat qëndrore . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 11/25°C
Zona e ulët 11/26°C
Zona bregdetare 13/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari