MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 12 shkurt 2022…

Moti  për ditën e shtunë, 12 shkurt 2022, do të jetë me vranësira të dendura shtresore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       3/10°C
Zona e ulët          5/15°C
Zona bregdetare  8/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari