MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 1 janar 2022…

Moti për ditën e shtunë, 1 janar 2022, do të jetë me diell dhe prani të mjegullës në lugina. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat: 


Zona malore 2/14°C
Zona e ulët 3/20°C
Zona bregdetare 8/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari