MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 8 tetor 2021…

Moti për ditën e premte, 8 tetor 2021, do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,5 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 9/12°C
Zona e ulët 14/22°C
Zona bregdetare 15/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari