MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 8 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në veri-perëndim veri-lindje në mëngjes, ndërsa jugu dhe zona qëndore do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë me drejtim Jug -Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3- me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 6/16°C
Zona e ulët 8/19°C
Zona bregdetare 10/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari