MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 7 janar 2022…

Moti për ditën e premte, 7 janar 2022, do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu të pakta shiu, në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -1/9°C
Zona e ulët 6/15°C
Zona bregdetare 11/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari