MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 6 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi lokale. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       8/20°C
Zona e ulët          10/24°C
Zona bregdetare  11/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari