MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 5 nëntor 2021…

Moti për ditën e premte, 5 nëntor 2021, do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonën Veriore, zona qëndrore dhe zonat lindore do të jetë me diell dhe vranësira.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat:

Zona malore 12/25°C
Zona e ulët 14/30°C
Zona bregdetare 17/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari