MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e premte, 30 korrik 2021…

Moti për ditën e premte, 30 korrik 2021,  do të jetë me diell kthjellime dhe prani të mjegullës në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat:


Zona malore 19/39°C

Zona e ulët 21/40°C

Zona bregdetare 23/37 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari