MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 3 shtator 2021…

Moti për ditën e premte, 3 shtator 2021, do të mbetet i qëndrueshëm me diell dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 14/28C
Zona e ulët 16/32°C
Zona bregdetare 20/31 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari