MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 29 tetor 2021…

Moti për ditën e premte, 28 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje gjatë ditës.

Temperaturat:


Zona malore 2/15°C
Zona e ulët 4/23°C
Zona bregdetare 10/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari