MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 27 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime  dhe vranësira mesatare në verilindje dhe reshje shiu në formën e stuhive pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      15/31°C
Zona e ulët          14/3°C
Zona bregdetare  18/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari