MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 24 shtator 2021…

Moti për ditën e premte, 24 shtator 2021, do të jetë i qëndrueshëm me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore me prani të mjegullës përgjate luginave në mëngjes. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1. 0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.

Temperaturat:


Zona malore 6/22°C
Zona e ulët 10/28°C
Zona bregdetare 16/27 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari