MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 22 tetor 2021…

Moti për ditën e premte, 22 tetor 2021, do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën veri-perëndimore dhe Jug . Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 10/21°C
Zona e ulët 12/23°C
Zona bregdetare 14/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari