MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 19 nëntor 2021…

Moti për ditën e premte, 19 nëntor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në vlerat e mënjgesit.

Temperaturat:


Zona malore 3/12°C
Zona e ulët 5/20°C
Zona bregdetare 12/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari