MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 24 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në verilindje. Gjatë ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 17/32°C
Zona e ulët 17/35°C
Zona bregdetare 20/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari