MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 15 tetor 2021…

Moti për ditën e premte, 15 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të pakta në Jug dhe zonën qëndrore, në veri do të mbeten reshje të pakta bore . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat:


Zona malore 4/13°C
Zona e ulët 9/20°C
Zona bregdetare 12/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari