MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 13 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale në Alpe në mesditë . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të si më poshtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       10/27°C
Zona e ulët          10/28°C
Zona bregdetare  12/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari