MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 11 shkurt 2022…

Moti për ditën e premte, 11 shkurt 2022, do të vijojë me diell dhe mjegull në jug dhe Veri-Lindje. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/15°C
Zona e ulët -2/18°C
Zona bregdetare 6/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari