MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 10 qershor 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë me intesitet mesatar, pasdite dhe mbrëmje reshjet do të mbeten në zonat malore.  Era do të jetë drejtim Jug-Lindje me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      11/19°C
Zona e ulët          14/27°C
Zona bregdetare  17/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari