MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 3 nëntor 2021…

Moti për ditën e mërkurë, 3 nëntor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 8/18°C
Zona e ulët 12/24°C
Zona bregdetare 16/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari