MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 22 dhjetor 2021…

Moti për ditën e mërkurë 22 dhjetor 2021, do të jetë me kthjellime , mjegull në mëngjes dhe vranësira në shtim. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:


Zona malore -5/6°C
Zona e ulët -4/12°C
Zona bregdetare 3/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari