MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 19 janar 2022…

Moti për ditën e mërkurë, 19 janar 2022, do të jete me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonën malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -4/7°C
Zona e ulët -3/14°C
Zona bregdetare 3/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari