MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 13 tetor 2021…

Moti për ditën e mërkurë, 12 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim duke u pasuar nga reshje shiu pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 7/14°C
Zona e ulët 14/19°C
Zona bregdetare 15/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari