MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e merkurë, 13 janar 2021…

Moti për ditën e merkurë, 13 janar 2021, do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga rreshje shiu me intesitet të ulët dhe reshje bore në Jug-lindje të vendit. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.


Temperaturat:

Zona malore 0/7

Zona e ulët 4/12

Zona bregdetare 7/14 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/


ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel