MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 9 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore nuk do të mungojnë reshje lokale pasdite në formën e stuhive . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 17/33°C
Zona e ulët 18/37°C
Zona bregdetare 22/35°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari