MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 6 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara . Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rëne të lehta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/27°C
Zona e ulët 14/32°C
Zona bregdetare 19/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari