MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 5 tetor 2021…

Moti për ditën e martë, 5 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me shtim gradual. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat:


Zona malore 10/25°C
Zona e ulët 14/29°C
Zona bregdetare 16/29 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari