MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 26 janar 2021…

Moti për ditën e martë, 26 janar 2021, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu në zonën perëndimore, në lartësitë deri 400 metra do të vazhdojnë reshjet e borës. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në të dyja vlerat.

Temperaturat:


Zona malore -4/3

Zona e ulët 2/12

Zona bregdetare 4/13 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel