MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 24 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në veri. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      13/28°C
Zona e ulët          13/32°C
Zona bregdetare  16/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari