MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 24 gusht 2021…

Moti për ditën e martë, 24 gusht 2021, do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare në zonën perëndimore. Era do të me drejtim Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:


Zona malore 15/33°C
Zona e ulët 16/36°C
Zona bregdetare 20/34 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari