MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 23 shkurt 2021…

Moti për ditën e martë, 23 shkurt 2021, do të vijojë me diell kthjellime dhe vranësira të pakta në zonta malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme.

Temperaturat:


Zona malore -1/17

Zona e ulët 4/23

Zona bregdetare 8/22 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel