MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 22 qershor 2021…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në jug dhe Jug-lindje. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:

Zona malore 18/36°C

Zona e ulët 20/37°C

Zona bregdetare 22/34 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel

Open

Close