MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 21 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në veri të pasuara nga reshje lokale dhe stuhi. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      14/31°C
Zona e ulët          16/34°C
Zona bregdetare  18/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari