MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 2 mars 2021…

Moti do të jetë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në tv dyja vlerat.

Temperaturat:


Zona malore -1/12

Zona e ulët 2/17

Zona bregdetare 6/18 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel