MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 19 prill 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura gjatë pasdites dhe në mbrëmje dhe mjegull në juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 1/11°C
Zona e ulët 3/17°C
Zona bregdetare 7/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari