MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 15 shkurt 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara dhe reshje të pakta shiu në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndime me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me ritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 3/13°C
Zona e ulët 4/17°C
Zona bregdetare 7/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari