MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hlënë, 6 qershor 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura, të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në orët e mesditës. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      18/29°C
Zona e ulët          18/35°C
Zona bregdetare  20/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari