MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 6 shtator 2021…

Moti për ditën e hënë, 6 shtator 2021, do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në Jug dhe Jug-lindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 13/26°C
Zona e ulët 15/31°C
Zona bregdetare 18/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari